TÜBİTAK İkili İşbirliği Programları kapsamında 3 yeni çağrı açılmıştır. Aşağıda bu çağrıların detaylarını bulabilirsiniz. 

 1) TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında 4 Mart 2014 tarihinde imzalanmış olan bilimsel ve teknolojik işbirliği protokolü çerçevesinde 2016-2018 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Ortak proje önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Japon araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri sürecine internet adreslerinden ulaşılabilmektedir (elektronik başvuru adresi, program web sayfası).  TÜBİTAK- JSPS İşbirliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların proje başvurularını 2544 kodlu programa, yukarıda belirtilen internet adresinden en geç 8 Eylul 2015 tarihine kadar yapmaları ve ıslak imzalı basılı olarak gönderilmesi gereken evrakları ise en geç 15 Eylül 2015 tarihine kadar TÜBİTAK'ta olacak şekilde posta ile iletmeleri gerekmektedir.

 2) TÜBİTAK ile Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) arasında imzalanmış olan bilimsel ve teknolojik işbirliği protokolü çerçevesinde 2016-2018 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Ortak proje önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleriKoreli araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri sürecine internet adreslerinden ulaşılabilmektedir (elektronik başvuru adresi, program web sayfası).  TÜBİTAK- NRF İşbirliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların proje başvurularını 2523 kodlu programa, yukarıda belirtilen internet adresinden en geç 15 Eylül 2015 tarihine kadar yapmaları ve ıslak imzalı basılı olarak gönderilmesi gereken evrakları ise en geç 22 Eylül 2015 tarihine kadar TÜBİTAK'ta olacak şekilde posta ile iletmeleri gerekmektedir.

 3) TÜBİTAK ile Birleşik Meksika Devletleri Ulusal Bilim ve Teknoloji Kurumu (CONACYT)arasında "Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması" çerçevesinde ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Ortak proje önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Meksikalı araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Sunulacak ortak projelerin mutlaka tematik alanlar (Sağlık, Metroloji, Enerji, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji) çerçevesinde önerilmesi gerekmekte olup, farklı alanlardan gelen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri sürecine internet adreslerinden ulaşılabilmektedir (elektronik başvuru adresi, program web sayfası). Ortak proje başvurularının 2552 kodlu "Birleşik Meksika Devletleri Ulusal Bilim ve Teknoloji Kurumu ile İkili İşbirliği Programı"na yukarıda belirtilen elektronik başvuru adresinden en geç 3 Ağustos 2015 tarihine kadar yapılması ve ıslak imzalı, basılı olarak gönderilmesi gereken evrakların ise en geç 7 Ağustos 2015 tarihine kadar TÜBİTAK'ta olacak şekilde posta ile iletilmesi gerekmektedir.

 

Aşağıda  şu anda açık olan çağrıların listesine ulaşabilirsiniz:

2223-D ABD Ulusal Saglık Enstitüleri (NIH) Çalıstay Çagrı Programı

2501 - ABD Ulusal Bilim Vakfı (NSF) ile İkili İsbirligi Programı

2502 - Bulgaristan Bilimler Akademisi (BAS) ile İkili İsbirligi Programı

2506 - Hindistan Bilimsel ve Endüstriyel Ars. Konseyi (CSIR) ile İkili İsbirligi Programı

2507 - Almanya Arastırmalar Konseyi (DFG) ile İkili İsbirligi Programı

2509 - Fransa Dısisleri Bakanlıgı ile Bosphorus Programı

2513 - Slovakya Bilimler Akademisi (SAS) ile İkili İsbirligi Program

2523 - Kore Ulusal Arastırma Vakfı (NRF) ile İkili İsbirligi Programı

2525 - Almanya Egt. ve Ars. Bakanlıgı (BMBF) ile İkili İsbirligi Programı

2526 - Mogolistan Bilimler Akademisi (MAS) ile İkili İsbirligi Programı

2540 - Slovak Bilimler Akademisi (SAS) ile Tematik İsbirligi Programı

2544 - Japon Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) ile İkili İsbirligi Programı

2548 - Kırgızistan Ulusal Bilimler Akademisi (NAS KR) ile İkili İsbirligi Programı

2551 - British Council ile İkili İbirligi Programı

2552 - Birlesik Meksika Devletleri Ulusal Bilim ve Teknoloji Kurumu (CONACYT) ile İkili İsbirligi Programı

 

Açık çağrılar için http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/icerik-basvuruya-acik... bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.