ODTÜ TEKNOKENT, ABD’nin San Francisco şehrinde bulunan dünyaca ünlü teknoloji merkezi Silikon Vadisi’nde girişimcilik üssü kurdu

T-Jump San Francisco, Türk şirketlerini kapsamlı hizmetlerle destekleyerek, şirketlerin ABD pazarı ve ilişki ağına etkin ve verimli bir giriş  yapmalarını sağlayarak ABD merkezli uluslararası Türk teknoloji şirketleri ekosistemini büyütmeyi amaçlayacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve ODTÜ TEKNOKENT sahipliğinde kurulan ve T-Jump San Francisco adı verilen merkez, Türkiye’den yeni girişimciler ve belirli büyüklüğe ulaşmış şirketlerin ABD pazarına girebilmesini kolaylaştıracak. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Intel’in, iş ortağı olarak yer aldığı ODTÜ TEKNOKENT San Francisco Merkezi için Inovasyon Haftası kapsamında 19-20 Mart 2015 tarihinde düzenlenen imza töreninde bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Batum ve iş ortaklarının yetkilileri, böyle bir merkezin açılmasının gerekliliğine dikkat çekerek Türkiye için önemini vurguladı.

T-Jump San Francisco Merkezi teknolojinin merkezi konumundaki Silikon Vadisi’nde Tek Duraklı Hizmet Anlayışı (One-Stop-Shop) çerçevesinde Türk girişimcilerin ABD pazarına açılımlarına destek vermek için geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Türk girişimcilere sağlanan destekler:

  • İletişim ağı oluşturulması
  • Portföy/teknolojik ürün pazarlama
  • İş geliştirme
  • Satış olanaklarının araştırılması
  • Kapasite geliştirme hizmeti

T-Jump SF Merkezinin ana hedefleri şunlardır:

  • Türk teknoloji firmalarının ABD’de yatırım ve satış yoluyla açılmalarını sağlamak ve ABD’de ticari yardım alabilmeleri için ileri teknoloji Ar-Ge çalışmalarını desteklemek
  • ABD’de büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak

T-Jump San Francisco, Türk firmalarına araştırma, yeni iş kurma, iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti sağlayarak ABD pazarındaki girişimlerinin başlatılması ve verimli bir şekilde sürdürülmesi için destek verilmektedir. Firmalara, Türk firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırılmış kapsamlı bir hizmet yelpazesi çerçevesinde, işlerini verimli bir şekilde büyütme olanağı veren hizmetler sağlanmaktadır. T-Jump, ABD pazarlarında gelecek vaat eden girişimler başlatabilecek, yeterli altyapıya sahip firmaları baştan sona hizmet anlayışıyla desteklemektedir.

Detaylı bilgi için www.t-jump.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme:

24/04/2015 - 16:47