AB 7. Çerçeve Programı’nın devamı olan ve 2014-2020 yılları arasında yürürlükte olacak yeni Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı Horizon 2020 için Üniversitemizde hazırlık çalışmaları sürdürülmektedir. Horizon 2020 ile ilgili genel bilgilere ve Üniversitemizde bu alanda yürütülen faaliyetlere http://www.pdo.metu.edu.tr/H2020 bağlantısından ulaşılabilmektedir.

TÜBİTAK Uluslararası Daire Başkanlığı’nın 2 Ekim 2013 tarihinde Üniversitemizde gerçekleştireceği “ODTÜ Horizon 2020 Eğitim ve Bilgilendirme Günü” Horizon 2020 hakkında bilgi edinmek isteyen araştırmacılarımız için önemli bir fırsat teşkil etmektedir. ODTÜ KKM B Salonunda gerçekleştirilecek ve tüm gün sürecek olan etkinliğin ilk bölümünde Horizon 2020 ile ilgili genel bilgilendirme yapılacak, başarı öykülerine yer verilecek, öğleden sonra gerçekleştirilecek olan paralel oturumlarda ise ICT Alanı ve Marie Sklodowska Curie Araştırma Programı ve Bursları anlatılacaktır. Bu oturumlar sonrasında, önceden randevu alan araştırmacılar ile 15’er dakikalık birebir görüşmeler yapılacaktır.

Programın detaylarına http://www.pdo.metu.edu.tr/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Etkinliğe katılım için mutlaka kayıt yapılması gerekmektedir. Kayıt ve randevu için http://kayit.tubitak.gov.tr/index.php?sid=46685&lang=tr bağlantısını lütfen ziyaret ediniz.