AB 7. Çerçeve Programı’nın devamı olan ve 2014-2020 yılları arasında yürürlükte olacak yeni Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı Horizon 2020 için Üniversitemizde hazırlık çalışmaları sürdürülmektedir. Horizon 2020 ile ilgili genel bilgilere ve Üniversitemizde bu alanda yürütülen faaliyetlere http://www.pdo.metu.edu.tr/H2020 bağlantısından ulaşılabilmektedir.

 

Horizon 2020 kapsamında “Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı” ile ilgili çağrılar 11 Aralık 2013 tarihinde açılmıştır. Bu TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulaştırma Alanı Ulusal İrtibat Noktası olarak görev yapan Uzman Serhat Melik’in katilimi ile 11 Mart 2014 Salı günü Üniversitemiz BILTIR Merkezi’nde 09:30-16:00 saatleri arasında bir bilgilendirme günü düzenlenecektir. https://www.metu.edu.tr/system/files/researchers/odtutaslakprogram.pdf bağlantısında programı verilen etkinlik çerçevesinde Horizon 2020, 2014-2015 çalışma programında “Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı” ile ilgili belirtilen havayolu, karayolu, demiryolu, denizyolu ulaşım araç teknolojilerini (örnek: içten yanmalı motorlar, elektrikli ve hibrit araç teknolojileri, vb.) içeren çağrılar tanıtılacaktır. Etkinliğin bir bölümünde Serhat Melik ile 20-30 dakikalık yüz yüze görüşmeler yapmak da mümkün olacaktır. Araştırmacının etkinliğe katılamaması durumunda Serhat Melik yerinizde ziyaretler ile de yüz yüze görüşmeleri gerçekleştirebilecektir.

 

Bu çerçevede “Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı” ile ilgili çağrılara başvuru yapmayı planlayan araştırmacılarımıza etkinlik duyusu hakkında bilgi verilmesi ve birebir görüşme yapmak isteyen adayların, uygun zamanlarını Proje Destek Ofisine bildirilmesi konusunu saygılarımla bilgilerinize sunarım. Program detayları yayınlanan çağrılara ilişkin Work Program https://www.metu.edu.tr/system/files/researchers/h2020workprogram.pdf bağlantısında bulunmaktadır.

 

Saygılarımla.

Prof. Dr. İrem Dikmen Toker

Rektör Danışmanı

 

Bilgi için:

ODTÜ Proje Destek Ofisi

Tel: (312) 210 3834

e-posta: pdo@metu.edu.tr

www.pdo.metu.edu.tr

www.twitter.com/odtupdo