Sayın Araştırmacılar,

Avrupa Komisyonu, TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi ve Koç Üniversitesi Araştırma Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Direktörlüğü’nün işbirliği ile 16 Eylül 2013, Pazartesi günü, Koç Üniversitesi Rumeli Kampüsü’nde (Kurucular Salonu) “Horizon 2020 Marie Sklodowska Curie Bilgi Günü” gerçekleştirilecektir.

Bilgi Günü kapsamında Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Direktörü Jordi CURELL ve Marie Sklodowska Curie Alanı baş sorumlusu Alessandra LUCHETTI tarafından 7. Çerceve Programı’nın devamı olarak 1 Ocak 2014 itibari ile başlayacak Horizon 2020 Programı ve Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları hakkında en güncel bilgiler aktarılacaktır. 

Akademi ve sanayi kuruluşlarından tüm araştırmacılarımızın ve araştırma kuruluşu temsilcilerimizin merakla beklediği bu bilgi gününe katılım ücretsiz olup, sadece kayıt yaptırılması gerekmektedir. 

Bilgi gününde ayrıca Avrupa Yenilikçilik ve Teknoloji Enstitüsü (The European Institute of Innovation and Technology -EIT) ile Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Direktörlüğü kapsamında yürütülen ERASMUS programı hakkında da bilgi sunulacağından lisans ve lisansüstü seviyedeki öğrencilerin de bilgi gününe katılımları beklenmektedir. 

Bilgi gününe kayıt olmak için tıklayınız: http://anket.tubitak.gov.tr/index.php?sid=41424 

16 Eylül 2013, Pazartesi günü gerçekleşecek bilgi gününün taslak programına buradan ulaşabilirsiniz.  

7.ÇP Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları hakkında detaylı bilgiye www.fp7.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.