ODTÜ'nün Red Dot Design Ranking 2011'deki Başarısı

ODTÜ, Red Dot Tasarım 2011 Sıralamasında (Red Dot Design Ranking 2011) üniversitelerin yarıştığı "Kavramsal Tasarım" kategorisinde Amerika ve Avrupa bölgesi için ilan edilen "En Başarılı 15 Tasarım Okulu" arasında yer aldı. Sıralamada Fransa'dan bir, İsveç'ten bir, Almanya'dan beş, ABD'den dört, İngiltere'den iki, Norveç'ten bir ve Türkiye'den bir eğitim kurumu yer alıyor. Red Dot Tasarım Ödülleri, 1955 yılına beri merkezi Almanya Essen'de bulunan Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından veriliyor. Red Dot Design Ranking, uluslararası ortamda en tanınmış, saygın tasarım ödül sistemlerinden biridir. 

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 2009 yılı mezunu Mehrafza Mirzazad Barijough  "kopan uzuvlar için acil taşıma ünitesi" konulu mezuniyet projesi ile 2010 yılında "Red Dot Award: Design Concept Best of the Best" ödülünü kazanmıştır. Kilit Taşı Tasarım şirketinin de danışman olarak destek verdiği bu eğitim projesi,  ODTÜ'nün, 2011 yılı Red Dot tasarım sıralamasında yer almasında önemli katkı sağlamıştır. Mehrafza'yı ve Kilit Taşı Tasarım'dan Sayın Kunter Şekercioğlu'na bu projeye yaptığı katkılardan dolayı kutlarız.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyelerimiz başta olmak üzere, Üniversitemizin Red Dot Design Ödülü kazanmasına katkısı olan tüm mensup ve öğrencilerimizi kutlar, kendilerine teşekkür ederiz.

Red Dot Ödülleri hakkında: http://en.red-dot.org/ 

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.coroflot.com/mehrafza/ETU

Last Updated:

10/10/2013 - 14:45