Değerli Araştırmacılar,

Marie Sklodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (Marie Sklodowska Curie Individual Fellowships) 2014 yılı çağrısı 12 Mart 2014 tarihinde acılmış olup, başvurular 11 Eylül 2014 tarihinde kapanacaktır. Bu programda tüm araştırma alanlarından proje önerileri desteklenmekte olup, deneyimli araştırmacıların ülkelerarası dolaşımına olanak sağlanmaktadır.Marie Sklodowska  Curie Bireysel Araştırma Burslarına başvuru yapmak isteyen araştırmacıların Avrupa’da gitmek istedikleri ülkede bir üniversite ya da kuruluş belirleyerek, bu kurumdan bir araştırmacı ile birlikte araştırma projesi hazırlamaları gerekmektedir. Bu programdan doktora derecesini tamamlamış ya da en az 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimine sahip araştırmacılar faydalanabilmektedir. Ayrıca araştırmacının proje önerilerini gerçekleştirecekleri ülkede programın çağrı kapanış tarihi olan 11 Eylül 2014 itibari ile son 3 yılda 12 aydan fazla süre ile bulunmamış olması gerekmektedir.

Çağrı açılışına ilişkin Ulusal İrtibat Noktası TUBITAK tarafından yayınlanan duyuruya http://www.fp7.org.tr bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Marie Sklodowska Curie (People) Araştırma Programları ve Bursları hakkında genel bilgiler 2014 -2015 yılı Çalışma Programı’nda; Bireysel Burslar (IF) başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiler ise Başvuru Rehberi’nde yer almaktadır.  Proje önerisi yazım surecinde tüm soru ve bilgi taleplerinizi Proje Destek Ofisi’ne (210 38 34) iletebilirsiniz.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Araştırmalar Koordinatörlüğü

Proje Destek Ofisi