Uluslararası programın bir uzantısı olan ve 2003 yılında başlayan L’Oréal Türkiye Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2014 yılı dahil olmak uzere Türkiye’de 70 genç bilim kadının araştırmasına burs vererek katkida bulundu. Dünyada 16 yılda 110 ulkeden yaklaşık 2000 bilim kadını Burs Programindan yararlanma imkanına sahip oldu.

Ulusal program, genç Türk kadın araştırmacıları desteklemek, araştirmaları teşvik etmek ve Turkiye’de bilimsel araştırmaların gelişmesine katkıda bulunmak için hazırlanmıştır.

2013 yılından itibaren UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından desteklenen bu program; Yasam Bilimi (Moleküler Genetik, Biyoloji, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji ve Fizyoloji dahil) ve Malzeme Bilimi’ne (Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nano-Malzemeler, Ozel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) evrensel duzeyde katkıda bulunacak, iyi planlanmış, bilime yenilik getiren, özgün ve seçkin çalışmaları desteklemektedir.

2015 programında,  doktora sonrası seviyedeki seçilecek 6 araştırmacının her birine 15,000 Amerikan Doları değerinde bir yıllık burs verilecektir.

Başvuru Formu, Başvuru Koulları ve afişe ulaşabilirsiniz. 

Iletişim:

Fügen Soykut

L’Oréal Türkiye Bilim Direktörü
Fugen.Soykut@loreal.com
Tel: 0850 221 32 00 / GSM: 0532 333 65 54