Sayın Araştırmacılar,

AB  7. Çerçeve Programı’nın devamı olan “Horizon 2020 (H2020)” kapsamında sanayi ve üniversitedeki araştırmacıların ortak olarak başvurabileceği programlar bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Marie Sklodowska Curie RISE (Research and Innovation Staff Exchange) çağrısı 6 Ocak 2015 tarihinde açılmıştır. Çağrıya http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-msca-rise-2015.html adresinden ulaşılabilmektedir.

Üniversitemizde, pek çok sanayi kuruluşundan ve diğer üniversitelerden ilgililerin de katılımıyla bir Bilgi Günü düzenlenecektir. TÜBİTAK Ulusal İrtibat Noktaları, sanayi-akademi işbirliklerine odaklanarak proje başvuru ve değerlendirme süreçlerine  ilişkin bilgi verecekler ve isteyen araştırmacılarla birebir görüşmeler yapacaklardır.

28 Ocak 2015 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi-D Salonu’nda, 9:00-15:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan toplantının detaylı programına http://www.metu.edu.tr/system/files/researchers/odtuagendav2mariecurieetkinligi.pdf adresinden ulaşabilir, kayıt yaptırmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: http://anket.tubitak.gov.tr/index.php?sid=46685&lang=tr

Tüm araştırmacılarımızı Bilgi Günü’ne davet eder, saygılar sunarım.

 

Prof.Dr. İrem Dikmen Toker

Rektör Danışmanı

 

Not: Birebir görüşmelere kayıt yaptırmak isteyen araştırmacılarımızın 19 Ocak 2015 tarihine kadar Proje Destek Ofisi ile 3834 nolu telefondan ya da projedo@metu.edu.tr e-posta adresinden iletişime geçmesi gerekmektedir.