ODTÜ Kurumsal İletişim Ofisi çatısı altında faaliyetlerde bulunan ODTÜ Bilim İletişimi Grubu (BiG), bilimi topluma tanıtma, anlaşılır kılma ve bilimin eğlenceli yüzünü gösterme misyonu ile çalışmalar yapıyor. 

Bilim insanlarının ve bilimsel araştırmaların çoğu zaman gözden kaçan eğlenceli ve keyifli yüzünü daha çok kişiye göstermek amacıyla düzenlenen "Bilim, Sanatla Buluşuyor" fotoğraf sergisi; ülkemizde çalışmalarını sürdüren bilim insanları ve onların yürüttükleri projelerin bilimsel makale ve haberler dışında fotoğraf sanatıyla bir araya gelmesi açısından da bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

"Bilim, Sanatla Buluşuyor" Projesinde, Ankara, Kuzey Kıbrıs ve Erdemli'den 13 ODTÜ öğretim üyesi araştırma konularıyla yer aldı.

Doç. Dr. Aslı Bugay Sökmez, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı, Kuzey Kıbrıs,

Yrd. Doç. Bahar Öz, Psikoloji Bölümü, Ankara

Yrd. Doç. Dr. Besim Can Zırh, Sosyoloji Bölümü, Ankara

Doç. Dr. Bilge Demirköz, Fizik Bölümü, Ankara

Doç. Dr. Çiğdem Atakuman, Yerleşim Arkeolojisi Anabilim Dalı, Ankara

Prof. Dr. Elif Uysal Bıyıkoğlu, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Ankara

Prof. Dr. Haluk Külah, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Ankara

Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Ankara

Prof. Dr. Meryem Beklioğlu, Biyolojik Bilimler Bölümü, Ankara

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yücel, Deniz Bilimleri Enstitüsü, Erdemli

Yrd. Doç. Dr. Salih Özçubukçu, Kimya Bölümü, Ankara

Yrd. Doç. Dr. Seyda Ertekin, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Ankara     

Doç. Dr. Yunus Eren Kalay, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Ankara 

Etkinlik kapsamında fotoğraf sergisinin yanı sıra 18 Ekim 2017 Çarşamba günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi D Salonu'nda, saat 14.00'te  Mehmet Turgut ile Fotoğraf Atölyesi gerçekleştirilecektir. Katılım tüm ODTÜ'lülere açıktır.

Mehmet Turgut'un Objektifinden Bilim Fotoğraf Sergisi 19-27 Ekim 2017 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu'nda görülebilir.

Serginin ve Fotoğraf Atölyesi'nin posterleri ile fotoğraf çekimi aşamasında çekilen görüntülerden hazırlanan filme aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Turgut ve Ekibine, heyecanımızı paylaşıp, yaratıcı katkılarıyla projeyi hayata geçirmemize verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür ederiz.

         

ODTÜ BiG

Son Güncelleme:

17/10/2017 - 11:57