Değerli Mensuplarımız,

ODTÜ 60. Yıl Davetli Konuşmacılar Dizisi Güz Programı kapsamında 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 14.00’te Kültür Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda Prof. Edward Frenkel "Mathematics and Love in the Age of Artificial Intelligence” başlıklı bir konferans verecektir.

California Üniversitesi, Berkeley öğretim üyesi olan Prof. Frenkel, matematiksel fizik alanında Herman Weyl Ödülü sahibidir. Bugüne kadar 3 kitap ve 80’in üzerinde akademik makale yayımlamış bulunan, çalışmaları ile ilgili olarak tüm dünyada konferanslar veren, Youtube'daki videoları 4 milyondan fazla izlenmiş olan Prof. Frenkel’in dünya çapında ün kazanan ve 10 dile çevrilen son kitabı “Aşk ve Matematik”, bu ay Türkiye’de Türkçe olarak yayımlanmıştır.

Prof. Edward Frenkel ayrıca, 1967-1968 yılları arasında ODTÜ’de görev yapan ve dünyanın en önemli matematikçileri arasında gösterilen Robert Langlands tarafından oluşturulan ve “Matematiğin Büyük Birleştirici Teorisi” olarak adlandırılan Langlands Programı üzerinde de çalışmalar yürütmektedir.

Prof. Frenkel'in çalışmalarına ait daha fazla bilgiye http://edwardfrenkel.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Etkinlik posteri aşağıda yer almaktadır.

Son Güncelleme:

27/11/2015 - 10:16