SON BAŞVURU 13 OCAK 2014

ODTÜ Enformatik Enstitüsü ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile “Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (ATOM), bu yıl da “Global Game Jam (GGJ) ATOM” etkinliğine ev sahipliği yapacak ve etkinliğin altıncısını Ocak ayı sonunda düzenleyecek.

“Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu” olarak da bilinen GGJ’de, katılımcılar kısa zamanda yaratıcılıklarını ve pratik zekâlarını kullanarak, en eğlenceli ve oynanabilir bilgisayar oyununu, hiç tanımadıkları kişilerle birlikte geliştirecekler. GGJ, 24-26 Ocak 2014 tarihleri arasında tüm dünya ile aynı anda gerçekleşecek ve oyun geliştirme süreci aralıksız 48 saat sürecek. Etkinlik mekanı ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi.

2013 yılında, toplam 63 ülkeden 319 merkez etkinliğe katılmış, 16,000’den fazla oyun geliştirici, 3200’den fazla oyun geliştirmiştir. GGJ ATOM merkezinde ise 110 geliştirici 26 grup oluşturarak 31 farklı oyun geliştirilmiştir.

Türkiye’nin öncü finans ve teknoloji firmalarından TEB ve Microsoft desteği ile gerçekleştirilen GGJ ATOM’da oyun geliştiriciler yaratıcılıklarını ve oyun geliştirme deneyimlerini zenginleştirme fırsatı bulacaklar.

Etkinliğe yaş sınırı olmaksızın Türkiye’nin dört bir yanındaki oyun severler davetlidir.

Türkiye’nin yeteneklerini ve oyun geliştirme kültürünü birlikte kutlamak için

Tüm oyun severleri Global Game Jam’e bekliyoruz...

BAŞVURU İÇİN: www.ggjturkey.org

Son Güncelleme:

31/12/2013 - 14:27